Evinizdeki Terapi

JAKUZİ SİSTEMLERİ

Jakuziyi küvetten ayıran en büyük özellikse jakuzinin masaj yapma özelliğidir.
Jakuzi içerisindeki özel motor aracılığı ile uygun boyut ve tasarım da ki küvetlere monte edilen su kanalları ( jitler ) ile küvetin içine su ve hava püskürten sistemin adıdır.
Jakuziyi küvetten ayıran en büyük özellikse jakuzinin masaj yapma özelliğidir. İçerisinde bulunan jitler (su kanalları ) sayesinde vücuda yaptığı masaj, SPA esnasında da kullanılmaktadır. Genel olarak sıcak su kaplıcalarında rastlanan jakuzi modelleri evlerdeki banyolarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Jakuzinin faydaları nelerdir?
Jakuzi kasların gevşemesini ve rahatlamasını, sinir uçlarını uyararak kas ağrılarını ve kas tutulmalarının giderilmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki toksinlerin de atılmasını sağlar. Gevşemenize ve uyku sorunu yaşanmamasına da olanak sağlar.
Suyun rahatlatan gücünü kullanarak uyku öncesi jakuzi kullanımında, uykuya dalma esnasında olumsuz düşüncelere kapılmamanızı ve kaygı, stres gibi olumsuz duygulardan uzak olmanıza yardımcı olur.
Sağlık açısında ruha verdiği fayda kadar bedensel rahatsızlıklarda da sık sık doktorların kullandığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır (fizik tedavi). Jakuzi aslında eski Türk geleneği olan hamam sisteminin modernize edilmiş halidir. Hamamlara giderek masajlar yaptırmak gevşemek, rahatlamak ve tedavi olmak (vücut ağrılarına) şimdilerde jakuzi ile yapılmaktadır.